Wysokość opłat za pobyt dziecka w przedszkolu określa :

UCHWAŁA RADY MIASTA PŁOCKA NR 799/XLIX/2018 z dnia 28 czerwca 2018r.

Przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie obejmujące realizowanie zadań wychowawczo – dydaktyczno - opiekuńczych w godzinach 8:00 – 13:00

Na miesięczną opłatę za świadczenia udzielane przez przedszkole składają się:

a. Opłata za pobyt dziecka ponad czas przeznaczony na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę naliczana z dołu według zasad określonych w uchwale Rady Miasta Płocka i wynosi 1 zł za godzinę zegarową przy czym opłata za niepełne godziny przelicza się proporcjonalnie.

• Zniżkę w wysokości 40% stosuje się w przypadku odpłatnego korzystania przez dwoje lub więcej dzieci z tej samej rodziny z przedszkoli prowadzonych lub dotowanych przez Gminę Miasto Płock lub innej formy opieki nad dzieckiem do lat 3.

• Zwalnia się całkowicie z opłaty za korzystanie ze świadczeń, dzieci z rodzin, w których dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza dochodu obowiązującego przy ustalaniu prawa do zasiłku rodzinnego, dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym

• Podstawą zwolnienia z opłaty jest przedłożenie dyrektorowi przedszkola decyzji lub zaświadczenia o otrzymanym zasiłku, wydanych na podstawie przepisów ustawy z dnia 28 listopada 2003r.o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992 z późn.zm.).

b. Opłata za wyżywienie dziecka - naliczana i pobierana z dołu

a) za trzy posiłki - 9 zł

b) za dwa posiłki:

śniadanie + obiad - 7,20 zł

śniadanie + podwieczorek - 4,50 zł

Opłatę za pobyt i korzystanie z wyżywienia należy uiścić w nieprzekraczalnym terminie do 15 każdego miesiąca za poprzedni miesiąc .

Dochodzenie należności budżetowych z tytułu nieuiszczenia opłat następuje na podstawie przepisu o postępowaniu egzekucyjnym w administracji