Post Thumb

„Akademia Lwa Honorka” to program profilaktyczno-edukacyjny, którego autorami jest zespół profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku. Patronami honorowymi i medialnymi programu są Straż Miejska w Płocku, Urząd Miasta Płock, Mazowiecki Kurator Oświaty i Katolickie Radio Diecezji Płock. Program ten to pakiet działań edukacyjnych składający się z cyklu słuchowisk w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej emitowanych co środa o godzinie 10.10. Skierowany jest do dzieci przedszkolnych i pierwszych klas szkoły podstawowej. Oprócz słuchowisk, audycji z udziałem dzieci, to również zajęcia edukacyjne, spotkania tematyczne, konkursy wiedzy, konkursy plastyczne, a także przegląd form teatralnych. Wszystkie te oddziaływania mają na celu przekazanie i utrwalenie wiedzy o różnych niebezpieczeństwach, uczą prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia oraz rozwijają wyobraźnię, umiejętności współdziałania i wzajemnej pomocy. Każde słuchowisko przedstawia i opowiada pewną historię, która dotyczy prawidłowych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych. W celu utrwalenia przekazywanych treści Lew Honorek odwiedza wylosowaną placówkę przedszkolną i nagrywa wypowiedzi dzieci, które są emitowane w radiu. W tym roku szkolnym w ramach akademii zaplanowany jest cykl zajęć w oparciu o książeczki edukacyjne pt. „Honorkiem przez Świat”. Poruszana tematyka dotyczyć będzie: praw dziecka, zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi osobami w świecie rzeczywistym i wirtualnym, naukę zasad ruchu drogowego. Nasze przedszkole czynnie bierze udział w programie. Dzieci z grupy IV co tydzień słuchają audycji i realizują jej zadania.

Post Thumb